14 Apr

Festival svetskih filmova

Udružene Homer će od 28.04. do 01.05.2009. godine organizovati treći po redu festival svetskih filmova, koji su sinhronizovani i adaptirani za slepe.

Prvog dana festivala u 13 časova biće organizovana konferencija za štampu, kojoj će prisustvovati i predstavnici državnih institucija i firmi koje su dosada podržale naš projekat. Posle konferencije za štampu dramski umetnik Čedomir Petrović, u ime Službenog glasnika, koji je ove godine generalni pokrovitelj festivala, i zvanično će proglasiti da je festival otvoren.

U 17 časova istog dana biće projekcija filma Petparačke priče.

U sredu 29. aprila u 17 časova biće projekcija filma Taksista, a narednog dana u isto vreme biće film Rašomon Akira Kurosave. 01.05.200o. godine, odnosno zadnjeg dana festivala biće u celini prikazan prvi i drugi deo filma Dvadeseti vek Bernanda Berolučija. Prvi deo filma biće prikazan od 11 časova, a projekcija drugog dela počeće u 15 časova.

Pored Službenog glasnika ovaj festival su pomogli i Ministarstvo za kulturu Republike Srbije, Skupštine opština Stari grad, Surčin Čukarida i Novi Beograd, kao i revizorska kuća Revizija i računovodstvo.

Naši gosti na festivalu biće i direktor Biblioteke za slijepe Crne Gore Božidar Denda, kao i delegacije iz Zagreba, Čačka, Subotice i Smedereva.

Sve projekcije biće prikazane u Bioskopu Homer Cara Uroša 34Beograd.

U 17 časova istog dana biće projekcija filma Petparačke priče.

Sve projekcije biće prikazane u Bioskopu Homer Cara Uroša 34 Beograd.